Relive the magic of Buenos Aires 2018 day after day. Don't miss a single session.

Day 1: Sunday, October 7th

Featuring 3x3 Basketball, Badminton, Breaking, Judo, Roller Speed Skating, Shooting, Sport Climbing, Tennis, Triathlon and Weightlifting. And the best from the Opening Ceremony!

Featuring Beach Volleyball, Cycling, Fencing, Futsal, Gymnastics, Hockey5s, Rowing, Sailing, Table Tennis, Taekwondo and Weightlifting.

Day 2: Monday, October 8th

Featuring 3x3 Basketball, Badminton, Beach Handball, Breaking, Judo, Roller Speed Skating, Shooting, Sport Climbing, Tennis, Triathlon and Weightlifting.

Featuring Beach Volleyball, Equestrian Jumping, Fencing, Futsal, Gymnastics, Hockey5s, Rowing, Sailing, Swimming, Table Tennis, Taekwondo and Weightlifting.

Day 3: Tuesday, October 9th

Featuring 3x3 Basketball, Badminton, Beach Handball, Beach Volleyball, Golf, Hockey5s, Shooting, Sport Climbing, Tennis and Weightlifting.

Featuring Equestrian Jumping, Fencing, Futsal, Gymnastics, Judo, Rowing, Sailing, Swimming, Table Tennis, Taekwondo and Weightlifting.

Day 4: Wednesday, October 10th

Featuring 3x3 Basketball, Beach Handball, Breaklng, Cycling, Fencing, Golf, Hockey5s, Shooting, Sport Climbing and Tennis.

Featuring Badminton, Beach Volleyball, Gymnastics, Futsal, Judo, Rowing, Sailing, Swimming, Table Tennis and Taekwondo.

Day 5: Thursday, October 11th

Featuring 3x3 Basketball, Athletics, Badminton, Breaking, Cycling, Hockey5s, Shooting, Swimming, Tennis, Triathlon and Weightlifting.

Featuring Badminton, Beach Handball, Beach Volleyball, Futsal, Golf, Gymnastics, Sailing, Taekwondo and Weightlifting.

Day 6: Friday, October 12th

Featuring 3x3 Basketball, Archery, Athletics, Beach Handball, Hockey5s, Sailing, Shooting, Swimming, Tennis and Weightlifting.

Featuring Badminton, Beach Volleyball, Canoe, Equestrian Jumping, Futsal, Gymnastics, Modern Pentathlon, Swimming, Table Tennis, Weightlifting and Wrestling.

Day 7: Sunday, October 13th

Featuring 3x3 Basketball, Archery, Athletics, Cycling, Diving, Golf, Hockey5s, Rugby Sevens, Tennis and Weightlifting.

Featuring Athletics, Beach Volleyball, Canoe, Equestrian, Futsal, Gymnastics, Modern Pentathlon, Sailing, Table Tennis, Weightlifting and Wrestling.

Day 8: Sunday, October 14th

Featuring 3x3 Basketball, Archery, Athletics, Golf, Hockey5s, Rugby Sevens, Sailing and Tennis,

Featuring Athletics, Beach Volleyball, Boxing, Cycling, Diving, Gymnastics, Modern Pentathlon, Table Tennis and Wrestling

Day 9: Monday, October 15th

Featuring Athletics, Boxing, Canoe, Golf, Gymnastics, Futsal, Modern Pentathlon and Table Tennis.

Featuring Athletics, Boxing, Canoe, Futsal, Golf, Gymnastics, Modern Pentathlon and Table Tennis.

Day 10: Tuesday, October 16th

Featuring Archery, Athletics, Basketball, Beach Volleyball and Cycling.

Featuring Athletics, Boxing, Canoe, Diving, Gymnastics and Modern Pentathlon.

Day 11: Wednesday, October 17th

Featuring 3x3 Basketball, Archery, Beach Volleyball and Boxing.

Featuring Boxing, Cycling, Futsal and Karate.

Day 12: Thursday, October 18th

Featuring Boxing, Futsal and Karate.

Enjoyed this story? Like it or share it with your friends!